Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка П`ятниця, 26.04.2024, 23:16

Головна » 2018 » Жовтень » 31 » Книга у спадок
Книга у спадок

«Люди перестають думати, коли перестають читати» - слова відомого філософа Д. Дідро актуальні сьогодні, як ніколи. Адже читання – це не просто спосіб отримання інформації, це унікальний процес, який позитивно впливає на формування особистості, яка вміє відчувати, співпереживати, мислити.

З метою привернення уваги користувачів до книги та читання, як важливих факторів збереження і розвитку національної культури, формування у читачів зацікавленості до читання працівниками відділу обслуговування Липоводолинської ЦРБ ім. Л.М.Новиченка в жовтні було проведено соціологічне дослідження, яке здійснювалося методом анкетування згідно з власно розробленою анкетою «Книга у спадок». Цією анкетою бібілотекарі намагалися дізнатися у читачів старшого віку, які художні твори вони могли б порекомендувати своїм нащадкам.

В опитуванні взяли участь 55 респондентів віком від 22 до 60 років. Вивчення анкет показало, що фонд бібліотеки лише частково задовільняє запити читачів. Користувачі побажали кращого поповнення книгозбірні новою та затребуваною цікавою літературою.

Дослідження показало, що в цілому респонденти не втратили інтерес до читання художніх творів різних жанрів. Найбільшу перевагу вони віддали історичним, соціально-побутовим, пригодницьким романам. Виділили твори кращих сучасних українських письменників С.Талан, Д. Гнатко, Л.Дашвар.

Більшість опитаних користувачів хотіли б порекомендувати своїм нащадкам прочитати слідуючі книги: В.Мастєрової «Смарагд», В.Шкляра «Черешня в житі», Ю.Винничука «Цензор снів», С.Талан «Помилка», Д. Гнатко «Мазуревичі: Історія одного роду».

Переглядів: 395 | Додав: Наташа | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »