Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка Вівторок, 02.03.2021, 00:46
Меню сайту:
Ми на інших сайтах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг@Mail.ru

 

      Китай: знайомство зблизька

Китай – одна з найцікавіших і найзагадковіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок.

2019 рік оголошено роком Китаю в Україні. Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий, стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів. У читальній залі Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім. Л.М. Новиченка представлена виставка-інсталяція «Китай: знайомство зблизька».

Підібрані матеріали знайомлять з візитівкою держави, з невичерпністю культурних традицій, з особливостями китайського характеру, з історичними пам’ятками та маловідомими фактами про Китай.

 

 

 

 

 

Літературна скарбниця

 

    Вже стало доброю традицією в бібліотеках відзначати ювілеї найбільш відомих творів української та світової літератури. Ось і цього року також розпочинає святкування книжкових ювілеїв Липоводолинська ЦРБ ім. Л.М.Новиченка, яка до уваги відвідувачів представила книжковий парад «Літературна скарбниця».

    Це книги, що йдуть крізь віки, книги, що витримали випробування часом. Роки, десятиліття, століття несуть вони свою мудрість людям. Цим книгам призначено було пережити століття, стати справжніми шедеврами, що покликані відображати великий літопис Життя.

    Завітайте до книгозбірні, зробіть подарунок книжкам – прочитайте їх та пориньте у світ книжкових героїв, які протягом багатьох поколінь навчають нас бути людяними, сміливими, чесними і товариськими.

 

 

 

 

 

 

          «І книги теж справляють іменини»

      Книги, як і люди, мають свої Дні народження. Книжкова виставка «І книги теж справляють іменини», що розміщена в читальному залі Липоводолинської ЦРБ ім. Л.М.Новиченка, до уваги читачів пропонує підбірку найкращих та найвідоміших книг- ювілярів 2017 року.

    Наймолодший представлений твір культового українського письменника Павла Загребельного «Я, Богдан» цього року святкує тільки 35-ту річницю. Найстаршим на виставці представлений 230-річний «Вдячний Еродій» Григорія Сковороди.

     Всі подані книги-ювіляри внесли вагомий вклад у розвиток літератури.. Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні, де Ви можете перечитати не тільки представлені видання, а й тисячі інших цікавих творів різноманітних жанрів.

 

 

 

 

 

 

 

   «Українська революція: Доба Центральної Ради»

      2017 рік – особливий для української державності: відповідно до Указу Президента України Петра Порошенко від 22.01.16 р. №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» його проголошено Роком Української революції 1917-1921 років.

     З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, Липоводолинська ЦРБ ім.Л.М.Новиченка презентує книжкову виставку - роздум «Українська революція: Доба Центральної Ради». До експозиції увійшли збірки документів і матеріалів, історичні та довідкові видання, присвячені одному із найбільш важливих і складних періодів буття українського народу у XX столітті, а також життю і діяльності учасників українського визвольного руху початку XX століття.

 

 

 

 

 

 

             «Здрастуй країна сонця, що сходить»

    2017 рік за ініціативи Президента України оголошено Роком Японії в Україні. З цієї нагоди в читальному залі Липоводолинської ЦРБ ім.Л.М.Новиченка оформлено виставку-знайомство «Здрастуй країна сонця, що сходить».

    Японія – дивовижна, загадкова країна, з неповторною національною культурою. Вона відома своїм економічним дивом та вирізняється вічним прагненням до краси. Японці віддано зберігають традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни. Сумнозвісна Японія білими журавликами – трагедією Хіросіми та Нагасакі. Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави.

     Переглядаючи виставку, читачі зможуть дізнатись багато цікавих фактів про Японію, про її історію, культуру, мистецтво, літературу, традиції та звичаї.

     Знайомлячись з літературою, культурою, традиціями та сьогоденням Японії, ми робимо крок на шляху до співдружності країн. А зближення українського та японського народів сприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

 

 

 

 

                     

               «В буксалон наш завітай - нову книгу прочитай»

      Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.

Нещодавно Липоводолинська центральна районна бібліотека ім. Л.М. Новиченка поповнилася широким асортиментом книг. Це сучасна художня, краєзнавча та галузева література.  Кожен читач знайде собі захоплюючу, нову книгу для читання.

    Запрошуємо шанувальників і любителів книги познайомитись із цікавою, пізнавальною літературою, молодими авторами, сучасними письменниками, творами, які одержала бібліотека протягом І кварталу 2017 року.

      Тут Ви зможете підшукати для себе книги на будь-який смак!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

«Світ починається з любові»

Вітаємо всіх закоханих! Ми з вами маємо чудову нагоду помандрувати країною Любові і Кохання, поблукати вулицями великого щастя. Бо навіть невзаємна й нещаслива любов осяває душу, залишається солодким болем-спогадом… Поети, письменники називають цей стан душі «болісними солодощами».

Дружба, кохання, любов – одвічні теми поезії, художніх творів, музики, сенс повноцінного людського життя. Коханням «хворіли» у всі епохи. Тому про нього так багато написано. Але повторень немає, бо неповторні самі люди, і кожне кохання.

Відділ обслуговування Липоводолинської ЦРБ.ім.Л.Новиченка пропонує своїм читачам книжкову кав’ярню «Світ починається з любові», яку присвячено святкуванню Дня закоханих. Завітайте до читального залу і ви зможете ознайомитися з історією виникнення свята, традиціями святкування, з художніми творами різних жанрів та авторів.

Запрошуємо всіх бажаючих загорнутися в чарівні обійми літератури про кохання. Читайте та зігрівайте теплом своїх сердець одне одного!

 

 

 

«Українські міста запрошують»

         Україна  дивна по красі країна,  щедро обдарована природою, де кожен куточок по своєму унікальний: вікові ліси Полісся, гаї Полтавщини і Харківщини, сонячні пляжі Чорного й Азовського морів, незрівнянні вершини Карпат.

В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото напам'ять та знову закохатися. Сьогодні вона являє собою відмінне місце, де можна прекрасно провести свій вільний час, познайомитися з історією, культурою і самобутніми традиціями українського народу, оглянути церкви, архітектурні пам'ятники тисячолітньої давнини, побувати на численних курортах і в санаторіях.

На міжнародному рівні 2017 рік оголошений  роком  Розвитку туризму. З метою активної  пропаганди  туризму, зміцнення міжнародних зв`язків, збагачення знань різних цивілізацій, а також висвітлення вкладу його у світову економіку в Липоводолинській ЦРБ ім. Л.Новиченка до уваги відвідувачів представлена виставка – подорож «Українські міста запрошують».

Вона манить читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Переглядаючи її, ви наче побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села.

Пізнавайте рідний край і ви неодмінно захочете зробити нашу землю ще кращою. Гарного вам перегляду!

 

 

 

«Шедеври світової літератури на великому екрані»

                Книги та фільми є найбільш популярними розвагами для проведення дозвілля. У них є багато спільного, так як під час читання книги і при перегляді фільму ми пізнаємо щось нове, цікаве, захоплююче. Одні люди більше люблять читати, а інші не переживуть пропуску прем'єри фільму, який так довго чекали.  Для декого більш захопливо тримати книжку в руках і перегортати її сторінки, ніж спостерігати за яскравими і барвистими подіями на екрані телевізора.

До уваги користувачів Липоводолинської  ЦРБ ім.. Л.Новиченка представлена книжкова виставка  «Шедеври світової літератури на великому екрані», де представлені книги, за мотивами яких створено фільми.  Це  Р.Н. Гюнтекін «Пташка співуча», А. и С. Голон  «Анжелика», Ш.Бронте «Джен Ейр», М.Рід «Вершник без голови», Ф.Купер «Звіробій» та інші.

Пропонуємо ознайомитись з літературою та пригадати улюблені кінокадри. Прочитайте  та переконайтеся, що книга набагато цікавіша. Жоден фільм не здатен так глибоко розкрити внутрішній світ героя, його думки та почуття. Користувачі бібліотеки зможуть насолодитись цими шедеврами, взявши книги додому у відділі обслуговування, та, переглянувши фільми он-лайн у відділі інформаційних технологій ЦРБ безкоштовно.

Тож не баріться, приходьте  до бібліотеки.

 

 

 

 

 

«Гарячі новинки для холодних днів»

       Книга… Одна із самих дивовижних чудес світу, створених людиною упродовж багатьох віків. Гарні книги ніколи не залишать людину та­кою, якою вона була до знайомства із ними. Чи­таючи їх, людина сама стає кращою, набуває досвіду. Книга дає нам мудрість і разом з тим не перестає захоплювати і дивувати свого творця. Вчасно прочитана книга - величезний успіх. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У хорошій книзі можна знайти однодумців, з книгою можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким. Цьому вам допоможе виставка-рекомендація "Гарячі новинки для холодних днів", що експонується в читальному залі Липоводолинської ЦРБ ім.Л.М.Новиченка.

      Представлені книги різноманітні за тематикою, жанровими особливостями, але кожна з них цікава по-своєму.

      Сподіваємось, що в дивовижному розмаїтті цих творів кожен читач книгозбірні, навіть найвибагливіший, знайде собі книгу для душі.

 

 

 

 

 

 

 

«Ключ від знань і науки старанним дається в руки»

    Знову вересень ступа на наш поріг, а розпочне він свою ходу з Дня знань – початку нового навчального року. З цієї нагоди працівники центральної районної бібліотеки ім. Л. Новиченка в читальному залі розгорнули книжкову виставку під назвою «Ключ від знань і науки старанним дається в руки». Виставка вітає зі святом, а також допоможе в підготовці майбутніх школярів до школи, дасть психологічні поради. Розміщені цікаві, яскраві довідники та дитячі енциклопедії поведуть захоплюючою дорогою знань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Іван Франко – майстер духу і слова»

    Іван Франко – одна з найяскравіших постатей в українській історії. Поет і публіцист, прозаїк і драматург, економіст, учений, енциклопедист, політик, перекладач,  Іван Якович був великим українцем і достеменним європейцем.

   З любов’ю і шаною вимовляємо ім’я Івана Франка, відзначаючи його 160-ту річницю від дня народження. З нагоди ювілею та проголошення Року Івана Франка Липоводолинська центральна районна бібліотека ім..Л.М.Новиченка презентує для своїх користувачів книжкову виставку – портрет  «Іван Франко – майстер духу і слова». Вона має  розділи: «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні», «Твори, наповнені потугою любові, щедрості, добра!», «Іван Франко – поет болю і супротиву». На виставці  представлені друковані, критичні матеріали, монографії, про основні сторінки життя і творчості письменника, художні твори, ліричні збірки поета, спогади відомих людей, які знали Івана Франка, повісті-есе, біографічно-краєзнавчі видання, фотодокументи, фотосвітлини.

    Особа Франка і його творчість вчать нас розуміти себе, відчувати та позиціонувати як нація, гідна поваги та захоплення. Кожен його твір – це ідея загальнонаціональної єдності та автентичності.

   Центральна районна бібліотека ім..Л.М.Новиченка  запрошує користувачів вирушити у мандри шляхами, якими ходив колись Великий Каменяр і дізнатися  для себе щось нове. Бо пізнати Франка для нас, українців, означає пізнати себе, своє минуле і своє майбутнє. Його багата й талановита спадщина — не архів і не музей, а відкритий простір  інтелектуального пошуку. Тож читаймо Франка і його твори принесуть нам насолоду.

«За честь, за долю, за українську волю»

    Бібліотеки завжди були і є інформаційними центрами та культурними осередками для місцевих громад, І сьогодні вони ще раз підтвердили, що можуть бути центрами, навколо яких згуртовується громада для вирішення будь-яких проблем. Бібліотеки насправді єднають Україну своїми бібліотечними справами і не тільки...

    У читальному залі  Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім. Л.М.Новиченка функціонує патріотичний куточок «За честь, за долю, за українську волю», на якому представлено фотостенд «Липоводолинці – учасники АТО». Поряд із світлинами розміщено військову атрибутику: маскувальна сітка, балаклави, воронка  від снаряду РПГ, прапор України  із  автографами  бойових побратимів та інше.

    Фотоекспозиція має нагадати, що мир і міцні кордони нашої держави стали можливими завдяки простим людям з цих фото. І ними треба пишатися, вони – справжні герої України!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Україна єдина»

    25 років тому, у серпні 1991 р. в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії нашої держави. У день, коли було проголошено Акт незалежності України, здійснилася найзаповітніша мрія всіх поколінь українського народу, а 24 серпня стало найважливішою датою в Україні і відзначається, як національне свято – День Незалежності України.

    У  читальному залі Липоводолинської  центральної  районної  бібліотеки ім.Л.М.Новиченка представлена книжково-ілюстративна виставка-інсталяція  «Україна – єдина», яка знайомить читачів з історичним минулим та сьогоденням України, з чудовими краєвидами та з найважливішими історичними подіями держави, звичаями, традиціями, культурою  та побутом українців,  цікавими невідомими фактами про нашу державу. Також на виставці представлена література про видатних українців, які стали гордістю України.                         

    Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Книги-ювіляри 2016»

    Кожна книга, або літературний твір, як і людина, має свій рік народження. Книга, створена завдяки неймовірним зусиллям думки, яскравій уяві, знанню людських характерів, вмінню орієнтуватися у часі і просторі, вона  здатна зберігати працю письменника десятки і сотні років.

    2016 рік багатий на ювілейні книжкові дати. Визначні дати творінь письменників не могли залишитися поза увагою працівників нашої бібліотеки. З цієї нагоди в читальному залі Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім..Л.М.Новиченка представлено  книжкову виставку «Нас єднає мудрість книги». До уваги користувачів представлені твори-ювіляри художньої світової та української літератури 2016 року, які є у фондах книгозбірні.

    Запрошуємо всіх бажаючих разом з нами відсвяткувати ювілеї улюблених творів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Знай про Європу більше"

   У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи.

   В 2016 році День Європи припадає на 21 травня. Цей день жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.  

   З нагоди відзначення Дня Європи та з  метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни в центральній районній бібліотеці ім.Л.М. Новиченка   протягом тижня представлена книжково-ілюстративна виставка-інсталяція “ Знай про Європу більше”.

   Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

 

 

 

«Тільки пам'ять не сивіє»

     Щороку 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

   Не зникне  в пам’яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом. Ми не можемо забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

   В ці дні урочистої пам’яті наш борг велить ще раз низько вклонитися героям, полеглим в боях за Батьківщину, героям, які живуть в мирний час, вклонитися і сказати їм: «Ми завжди будемо берегти пам'ять про Великі події, передаючи їх подвиг від покоління до покоління».

   З нагоди Дня  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Липоводолинській районній бібліотеці ім.Л.М.Новиченка експонується книжкова виставка-інсталяція «Тільки пам'ять не сивіє» на якій представлені книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.

   Основна мета книжкової виставки показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати, що цей всесвітньо – історичний подвиг не згасне у віках,  він назавжди залишиться у вдячній пам’яті людства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Без права на забуття

   Чорнобиль – нестерпний біль і незагоєна  рана українського народу, знак планетарної біди, що не знає відстані, ні кордонів. Від початку цієї техногенної й екологічної катастрофи минає 30 років. І весь цей час дзвони Чорнобиля б’ють на сполох, попереджаючи про загрозу неконтрольованого атому.

   Книжкова виставка – панорама «Без права на забуття», яка діє в читальній залі Липоводолинській центральній районній бібліотеці ім.Л.М.Новиченка, розповідає про чорний квітневий день, коли стався вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, про гіркі наслідки катастрофи для всього людства. На ній представлені збірки документів, спогади учасників ліквідації аварії, публічні нариси як кінці 80-х так і сьогодення та фото колаж присвячені трагічній сторінці нашої історії, художні твори.

   Знайомство з матеріалами виставки допоможе відвідувачам усвідомити глобальне значення екологічних проблем, зайняти громадянську позицію, не залишитись байдужим до злочинів проти природи.

 

 

 

 

«Ні, я жива, я буду вічно жити!»

    Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам Липоводолинської ЦРБ ім. Л.М Новиченка пропонує книжкова виставка-персоналія «Ні, я жива, я буду вічно жити!», яка оформлена в читальному залі бібліотеки  до 145-річчя від дня народження письменниці. На ній представлена добірка книжок – авторських творів поетеси та книг, присвячених  її життю

 та творчості. До уваги читачів – три розділи: «Витоки», «Шляхами долі Лесі Українки», «І грала її творчість барвами».

   Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів.

   ЦРБ ім. Л. М. Новиченка запрошує всіх небайдужих до мистецької спадщини України, завітати до книгозбірні, полинути в поетичний світ Лесі Українки.

 

 

 

 

«Гірко плаче Україна за своїми синами»

    Цими днями  ми відзначаємо сумну річницю трагічних подій, що відбулися в центрі Києва 18-20 лютого 2014 року.  З  21 лютого  загиблих мітингувальників  Майдану офіційна влада України визнала жертвами. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жолобних промовах назвали «Небесною сотнею». Напередодні знаменного дня Україна згадує тих героїв, чия смерть стала символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі.  І за цю боротьбу, за нашу за вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, хто  лише починав жити.

    До другої річниці загибелі Небесної сотні в читальному залі центральної районної бібліотеки ім.. Л.М. Новиченка організована виставка - реквієм «Гірко плаче Україна за своїми синами», присвячена вшануванню Героїв Небесної сотні. Герої справді не вмирають, але пам'ять про них має властивість розчинятися з плином часу, зі зміною поколінь, чи ще прикріше, навіть не затримуватися у серцях і головах сучасників. Помиляються ті, хто вважає, що тільки гарні слова і поіменна згадка загиблих – це максимум. Наша шана криється у продовженні боротьби за ідею бути вільними. Та ті, кого забрали небеса вже не повернуться. Героїчна самопожертва звичайних людей повинна спонукати до безмежної гордості і жаги виправдати цю невинну кров. Необхідно розуміти, що  останній подих Небесної сотні був задля кожного із нас із надією на нас. Ми не знаємо, що чекає нас у майбутньому, та тільки за нами право його створювати уже сьогодні. У це вірив кожен герой Небесної сотні, хто цього майбутнього уже не зможе побачити, але чия смерть дала йому початок.  

 

  «Фундатор відродження української держави» - під такою назвою в Липоводолинській ЦРБ ім. Л. М. Новиченка діє  книжково-ілюстративна виставка-персоналія, приурочена до 150-ліття від дня народження Михайла Грушевського, видатного українського історика зі світовим ім’ям, організатора української науки, політичного діяча і публіциста, голову Центральної Ради (1917-1918), академіка, автора понад 2000 наукових творів.

    2016 рік на Україні визнано Роком Михайла Грушевського.

    Головна заслуга М.Грушевського як вченого - історика полягає в тому, що він вперше ґрунтовно проаналізував основні віхи вітчизняної історії, розробив концепцію історичного розвитку українського народу, довів, що наш народ має своє власне прикоріння. «Так, ми Київська Русь,- писав Грушевський, - але разом з тим український народ, осібний народ, з своєю осібною мовою, історією, письменством».

    «Батько нації», як його звали сучасники,- М.Грушевський завжди був і назавжди залишиться символом соборності, злагоди та українського єднання.

    Книжково-ілюстративна виставка-персоналія «Фундатор відродження української держави» представлена двома розділами.

Пошук
Корисні сайти
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Вхід на сайт
Copyright MyCorp © 2021
uCoz