Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка Вівторок, 02.03.2021, 01:47
Меню сайту:
Ми на інших сайтах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг@Mail.ru

 

  УРЯДИ УКРАЇНИ

Завдячуючи небайдужим читачам, які відгукнулися на акцію «Добрі справи робити приємно!», публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка отримала цікаву книгу «Уряди України: на шляху відновлення та утвердження державності». Фотолітопис присвячений 100-річчю з дня утворення першого українського уряду (1917- 2017 рр.)

 

 

 

 

 

 

 

 

     Фіалко Н. «Дві обручки»

       Мирослава – західнячка. Арсен – зі Східної України. Вони дуже різні, і стосунки їхні складаються непросто, та кохання, що долає всі перепони, поєднало їхні долі.. Однак на заваді щастю молодят стало минуле. Бабуся Мирослави Ксеня і досі пам’ятає того енкавеесівця, через якого загинула її подруга Марічка. і ось через скільки років виявляється, що його онук – коханий Мирослави.

Закляті вороги та їхні онуки. І кохання, яке не знає часу і кордонів…

 

 

 

 

 

 

 

 

     Шкляр В. «Самотній вовк»

     Роман написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання – вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячу точку» не лише завдяки фантастичній винагороді – до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угрупування. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Гнатко Д. «Скеля червоного сонця»

      Заборонений плід завжди солодкий, як і заборонене кохання. Зажадати чоловіка власної сестри… Чи ж могла уявити Феодося Тодорович, що її серце охопить така пристрасть до красеня-сотника і що власна сестра стане перешкодою на шляху? Мирослава не хотіла втрачати своє кохання, але й Феодося не збиралася відступати. Того дня, на скелі, її пальці сталевим намистом зімкнулися на шиї старшої сестри. Мирослава прорекла, що нащадки Феодосі заплатять за її гріх. Минатимуть роки, змінятимуться епохи…А жінки з роду Тодоровичів будуть приходити на цю скелю, одна за одною, відчувши все, що відчула тоді Мирослава… Кому вдасться розірвати замкнене коло давнього прокляття?

 

 

 

 

 

 

 

      Гуменюк Н. «Квіти на снігу»

       Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя… Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована – донька художника, який загадково загинув у власній майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця…Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження – такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притчі про Авеля та Каїна.

 

 

 

 

 

 

 

        Іванцова М. «Родовий відмінок»

      Роман про реалії 80-х років – часу з порожніми полицями в період «безчасся», про становлення характерів, що формувалися в ті роки, про справжню дружбу, яка виникала між жінками в палатах пологових будинків і могла тривати все життя, про те, як складалися долі цих жінок і їхніх малюків багато років по тому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Дж. Р. Р. Толкін «Володар Перснів»

        Величний твір Дж. Р. Р. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів. Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього персня бракує Темному Володареві для того, щоб завоювати увесь світ.

 

 

 

 

 

 

 

         

          Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт, або Туди і звідти»

       Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага гномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото.

      Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена.   Водночас є преамбулою до «Володаря Перснів».

 

 

 

 

 

 

 

     Дж. Р. Р. Толкін «Сильмариліон»

      Ця книга – Легендарна провісниця Володаря Перснів – пропонує цілісну міфологічну історію майстерно вифантазуваного, але такого реалістичного світу Середзем’я. Стрункий і взаємопов’язаний кодекс, у якому йдеться про епічну боротьбу між добром і злом, становлять окремі твори: Айнуліндале – міф про Творення світу; Валаквента – картина ієрархії божественних сил та їх роль у Творінні; Квента Сильмариліон – історія повстання Феанора та його роду проти богів; Акаллабет розповідає про падіння великого острівного королівства Нуменор, а розповідь Про Персні Влади подає короткий огляд величних подій Третьої Епохи, насамперед – перебіг Війни за Перстень.

 

 

 

 

 

 

     Марина та Сергій Дяченки «Страта»

     «Страта» — це поєднання психологічної і фантастичної повістей — Дяченки люблять ставити своїх героїв в екстримальні ситуації і споглядати, чи здадуть вони екзамен на людяність.

     Відома письменниця, що пише фентезійні повісті, розведена, її викликають спеціальні служби — її колишній чоловік працював над таємним проектом побудови альтернативних світів і в одній із таких проекцій застряг. Письменниця має його звідти витягнути. Неохоче але погоджується і так починається її випробування. В альтернативному світі, що створено уявою її «колишнього» є звинувачена у серійному вбиивстві і засуджена на смерть. Виконавцем має бути вампір, тобто особа, що залежна від гемоглобіну. І так героїня попадає у павутину інтриг, що сплетена хворою уявою її чоловіка.

 

 

 

 

 

     Серія книжок Стівена та Люсі Гокінґів про Джорджа

     Пропонуємо юному читачу комплект з книжок Стівена Гокінґа та його доньки Люсі Гокінґ: «Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу», «Джордж і Великий Вибух».

    Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… Ти дізнаєшся, чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір, що таке чорні дірки, чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями, які зоряні системи називають потрійними, що таке адронний колайдер та інші найцікавіші загадки Всесвіту. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

 

 

 

      Сергій Лойко «Рейс»

       В основу роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера «Аеропорт», покладено реальні події. Роман «Рейс» - це і класичний бойовик, і кримінальна драма, і хвацько закручений політичний трилер, і репортерське розслідування, що втягує у свій вир злодіїв і чекістів, маніяків і президентів, Москву і Пафос, Лос-Анджелес і Донбас. Але справжньою пружиною оповіді й маркою якості, що вирізняє цей роман, є людський біль автора-журналіста, який хоче докопатися до правди про загибель рейсу МН17. Це моральне послання перетворює пригодницький роман на політичне висловлювання, таке необхідне у світі постправди й у хмарі пропагандистської брехні, що оточує брудну війну Росії в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

      Олександр Клименко «Фронтовий альбом»

        Зараз на сході України, на Донбасі йде справжня війна, у якій агресором і загарбником виступає Російська Федерація. Коли готувалась ця книга, десь у Пісках, Авдіївці під Донецьком чи у Щасті біля Луганська стріляли міномети, танки, «Гради», артилерія різних калібрів. У ті хвилини на сході України гинули люди. Автор хоче, щоб ми про це знали. Саме тому він їздить на схід, намагається своїми знімками донести до людей те, що там відбувається і показати героїзм простих українців, які відстоюють Незалежність своєї держави, а можливо – і свободу Європи.

 

 

 

 

 

 

 

      Валентин Чемерис «Аравійська пустеля»

      У цій книжці дорослих і дітей зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, - з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Микола Смоленчук «Смутна доба»

      В основу роману покладені події української історії кінця XVI-початку XVII століть в період протистояння політичних еліт Московського царства та Речі посполитої в боротьбі за московський престол, які закарбовані в історії під назвою Смутна Доба.

     Автор в популярній формі висвітлює політичні події, які розгортаються на широких теренах від древнього Афону до Варшави, Києва та Москви, демонструє шлях встановлення українського суспільства в епоху середньовіччя, роль Запоріжського козацтва, як потужної сили, що стає провідною верствою українського народу в боротьбі за збереження його ідентичності на історичній арені Європи.

 

 

 

 

 

          Василь Стус «Вибране»

      До видання включено вірші, прозу та листи Василя Стуса(1938-1985) – поета, перекладача, мислителя і дисидента, який став уособленням незламності українського духу. Його вірші засадничо орієнтовані на світові зразки та тенденції. Головна книга – вірші «Палімпсести»: щоденник буття людини, яка мусить реалізувати себе в супереч обставинам. Не системно сформулював постулати філософії «квітування». Естетичні та етичні принципи життя виклав у листах з в’язниці до рідних, дружини та сина. Член другої Української Гельсінської групи, яку очолив після арештів лідерів першої УГГ.

 

 

 

 

 

 

         Ірен Роздобудько  "Оленіада"

         Як зазначає сама авторка, «Оленіада» писалася «трьома заходами».

          Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. З великим майбутнім. З людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли в перед… Йшли, йшли, йшли… Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав її уперед,– з тим, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди  недописане і дописати – в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду». Так закінчилась перша частина «Оленіади».

          До другої Роздобудько приступила в січні 2013 року і написала її у вкрай короткий строк – останню крапку було поставлено в лютому того ж таки 2013-го.

          Може здатися неймовірним, але ще рік тому Роздобудько передбачила подіїї, що відбуваються сьогодні. Так що «Оленіада» виявилася книгою пророчою.

 

 

       Желдак Т. А.  "Історія чемпіонатів Європи з футболу"

          Зараз це важко собі уявити, але всього якихось 60 років тому не існувало такого поняття – «Чемпіонат Європи»,а перші континентальні змагання були зустрінуті провідними  європейськими футбольними країнами в край негативно. Минув час, і зараз Чемпіонат Європи став подією, яка виходить далеко за рамки просто футбольного змагання.

         У всіх 13 європейських першостей, що минули,– своя історія. Історичним став уже і Євро-2012 в Україні та Польщі.

         Це видання – не лише збірка довідкової інформації, це емоції і переживання, невідомі факти і загадки забитих і не забитих голів, перемоги й поразки, герої і невдахи… Тобто футбол – найкраща в світі гра у всіх її проявах.

 

 

 

 

       Слобожанщина. Письменники Сумщини. Хрестоматія.

         Це перша в історії Сумщини хрестоматія художніх творів професійних письменників-земляків – членів обласного осередку Національної спілки письменників України, який заснований влітку 1985 року.

        Під однією обкладинкою зібрані кращі зразки поезії, прози, публіцистики,гумору, сатири, інших жанрів. У рядках – любов до своєї маленької  батьківщини, роздуми про долю України, її волелюбного і працьовитого народу.

        Хрестоматія розрахована насамперед на учнів та студентів, які вивчають курс «Література рідного краю», освітян, бібліотекарів, краєзнавців, усіх, хто любить і шанує художнє слово, зокрема, сумських майстрів красного письменства.

 

 

 

 

                                 Скляренко В.М., Батій Я.О. «Література України»

         Книга стане в нагоді учням середньої школи та взагалі тим, хто цікавиться літературою нашої  держав.

        Це видання розповідає не тільки про творчість українських письменників нашої Батьківщини та української діаспори, а й російськомовних авторів, життя й творчість яких пов’язана з Україною, зокрема Шолом-Алейхема, М. Булгакова,  Б. Чичибабіна та інших.   Особлива увага була приділена давньому періоду мистецтва слова, оскільки саме він не дуже широко освітлюється в підручниках.

      Ви знаєте, чому гітлерівці влаштували справжнє полювання на «Велесову книгу»? А  те, що історія «Слова о полку Ігоревім», можна сказати, – справжній детектив? Чому «Історія Русів» мала такий великий вплив на розвиток самосвідомості наших пращурів? Отже, знайомтеся з українською літературою від її витоків.

 

 

 

 

 

Сергій Бедусенко «До крайних пределов»

        Роман «До крайних пределов» – єдиний у своему роді зразок універсальної  fantasy.

        Як лишитися живим, коли ніщо не тримає на цьому світі, а виживши згадати всі свої втілення, підбадьоритися і завдяки допомозі вірних друзів здолати смертельно  небезпечних ворогів?

        Як у просторово-часовому лабіринті  відшукати єдиний вірний шлях, доторкнутися до найбільших таємниць буття і відчути себе… Центром всесвіту?

       І, нарешті, як зустріти те, найкраще, чому навчилися люди за довгі тисячоліття свого розвитку – Любов?

       Відповіді на ці та багато інших запитань, безсумнівно, чекають Вас десь там, в загадковій товщині сторінок…

      Отже, вперед,- До Крайніх меж!

 

 

 

 

Тимур і Олена Литовченки  «Шалені шахи»

     Творче подружжя пропонує увазі шановних читачів новий історичний роман - «Шалені шахи».

     Що наше життя? Гра!.. для одних - карколомна шахова партія, для інших - протиборство  держав і князівств, владних осіб та спадкоємців величезних станів, католиків та    православних. Настав час розпочати чергову партію. У великій грі життями, немов живі шахові фігури, зійшлися князі Василь-Костянтин Острозький і Дмитро Сангушко,    княгині Беата Костелецька-Острозька і Гальшка Острозька, очільники перших козацьких повстань Криштоф Косинський і Северин Наливайко зі своїм братом Дем’яном,  королі Стефан Баторій і Сигізмунд ІІІ Ваза, королева Анна Ягеллонка, полководець Станіслав Жолкевський…

 

 

 

 

 

 

Брати Капранови «Мальована історія незалежності України»

   Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991 –го. Короткий і зрозумілий виклад подій  минулого  разом з мальованими історіями дозволить  читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

   Ця книжка для дорослих, щоб вони читали її  дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих.

 

 

 

 

 

Віктор Палинський «Бібліотекар»

    Нова книжка прози відомого українського письменника – це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, поринути у світ невичерпної уяви та даровитого хисту.

    Його герої екстравагантні та несподівані, а їхні світи – можливості магічних перевтілень, містичних пошукувань. Звернімося до «Бібліотекаря»!

 

 

 

 

 

 

Віктор Суворов « Її ім'я було Татьяна »

       Це новий твір автора, який українці мали змогу прочитати одними з перших у світі. Як і чому генерал Жуков скинув ядерну бомбу на власну армію та підірвав власний лінкор? Як Хрущов прийшов до влади? Як Радянський Союз уник китайського варіанту модернізації соціалізму? Чому збирався закидати  Європу ядерними бомбами і захопити її?.. Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете у цій книзі.

    Книга є першою з трилогії «Хроніка Великого десятиліття». Книга друга - «Облом», третя - «Кузькіна мать».

                           

 

 

 

 

 Віктор Суворов «Остання республіка»

     Автор знаменитого «Криголама», який свого часу спровокував гостру дискусію не лише в наукових, а й громадських колах, у цій книзі ставить нові сміливі запитання.

     Чому Сталін відмовився приймати Парад Перемоги і ніколи не носив переможних нагород? Для чого комуністичним вождям булла необхідна Світова революція? Чи справді Сталін був неготовий до війни з Гітлером? У кого були кращі союзники? Хто і для чогопоширював міф про непіготовленість СССР до війни і недалекоглядність радянського керівництва? Відповіді змусять замислитися.

 

 

 

 

 

Мирослав Попович «Криваве століття»

    Книжка «Криваве століття» присвячена ключовим подіям ХХ століття, починаючи з Першої світової і закінчуючи кінцем так званої «холодної війни». Автор прагнув використати результати дослідницької роботи істориків і культорологів  для того, щоб зрозуміти сенс історичних подій, трагізм доль світової цивілізації, поглянути на хід історії та її інтерпретації з філософської позиції. Більше того, послідовно об’єктивний підхід до історичного процесу дозволяє побачити трагізм епохи та оцінити героїзм людини, що здатна захистити високі цінності.

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Корнійчук «Марія Заньковецька»

    Марія Заньковецька - геніальна українська актриса, одна із знакових постатей в сузір’ї звершень світової театральної культури, яка походила зі стародавнього дворянського роду Адасовських. Її творчий псевдонім - знак сердечного зв’язку із селом Заньки на Чернігівщині, де вона народилася і зростала.

    Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Костянтинівни Заньковецької – неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.

 

 

 

 

 

 

 

                         

Олександр Вільчинський «Льодовик»

   «Льодовик» - це роман-застереження про те, що було б, якби… Словом, якби раптом підтвердилася одна з наукових гіпотез про початок нового льодовикового періоду. У романі льодовик зупиняється на кордоні України, але то мала втіха, й українцям доводиться не лише виживати самим, а й допомагати своїм заклятим північно-східним сусідам московітам, країну яких поглинула крига. У тім герої  і персонажі «Льодовика» не лише борються за виживання у важких умовах глобальних змін клімату, але й переживають духовні пошуки, працюють і святкують, мріють і закохуються, страждають і радіють життю, як тільки можуть.

 

 

 

 

 

                                  Роман Іваничук « Вогненні стовпи»

  Писати історичні романи - це складна справа. Бо Історія - дама примхлива, вона не завжди є такою, якою її хочуть бачити. Писати романи про історію України - справа дуже-дуже складна, бо наша історія – це роки й століття, коли ми, Українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу.

  Роман «Вогненні стовпи» відомого українського письменника Романа Іваничука – це перший в Україні  художній твір про історію Української повстанської армії. Історію боротьби і трагедії народу, відданості рідній землі і зради, честі і безчестя, історію, яка є такою, якою вона є…

 

 

 

 

 

 

Читати далі...

Пошук
Корисні сайти
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Вхід на сайт
Copyright MyCorp © 2021
uCoz