Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка Вівторок, 02.03.2021, 01:03
Меню сайту:
Ми на інших сайтах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг@Mail.ru

 

На гойдалках планиди

Оповідання нової книги сучасного письменника Петра Нестеренка «На гойдалках планиди» відзначаються творчою манерою, глибиною народної душі, чистотою рідної мови. В них зокрема порушується важлива проблема виховання підростаючого покоління, цікавий погляд автора на формування патріотизму, з життєвою мудрістю він дивиться на непрості відносини одвічного - «батьків і дітей». Кожна ситуація виписана філігранно, враховуючи нюанси людських відносин і того часу, про який він пише. Ці твори ще раз стверджують істину, що головною силою прогресу, незважаючи на негаразди в нашому складному житті, є Людина та її прагнення осягнути вічну загадку буття, свою планиду.

 

 

 

 

 

 

Сумська область: 1939-2019рр. Економіка і суспільство

Цю книгу автор Михайло Макаренко підготував до 80-річчя Сумської області. У ній подано матеріали досліджень основних показників виробництва базових галузей нашого регіону від часу його утворення - з 10 січня 1939 року і дотепер.

Книга розрахована на широке коло читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Срібне коло Місяця

«Срібне коло Місяця» - перша книга трилогії, філо­софсько-лірична драма, яка писалася Людмилою Ромен протягом 10 років. Ця книга – про філософію і святість родини, подружніх почуттів, вірності, про СИЛУ любові і кохання, про святість материнства і батьківства, про взаємостосунки у родині, які ВОНИ мають БУТИ за гар­монійними Законами Всесвіту, серця і духу, яких автор прагла і бачила саме такими...

Ця книга про УКРАЇНСЬКУ РОДИНУ, виплекану в народних традиціях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слобожанщина: альманах літераторів Сумщини

Цей альманах письменників-краян присвячений 80-річчю утворення Сумської області.

Світлини з історичних архівів, поезія та проза авторів із Сумщини – письменників-спілчан. а також членів різноманітних літературних студій регіону, обдарованої шкільної молоді – так чи інакше приурочені цій урочистій і визначній даті, етапам розвитку в нашім краї економіки, політики та культури. їх особливостям Видання містить статті, присвячені ювілейним датам життя Остапа Вишні, Пантелеймона Куліша, творчості братів Бурлюків тощо.

Розрахований на широке коло читачів-шанувальників художньої літератури, краєзнавців, земляків, яким не байдужа доля рідного краю.

 

 

 

 

 

          

        Сумщина олімпійська: «Citius, Altius, Fortius»

До книги, що продовжує серію про видатних олімпійців Сумщини, входять 18 біографій-розповідей про спортсменів, які принесли світову славу Слобожанському краю під олімпійськими та паралімпійськими знаменами.

А саме: Володимир Куц, Володимир Голубничий, Олександр Шапаренко, Олена Петрова, Віта та Валя Семеренки, Михайло Фоменко,  Тарас Шелестюк, Лілія Вайгіна-Єфремова, Леонід Жаботинський, Михайло Маміашвілі, Олександр Кириченко, Олександр Феденко, Олександр Сорокалєт, Микола Смага та Євген Івченко.

Різножанровість, увага до цікавих деталей у життєвих і спортивних долях чемпіонів роблять видання захопливим і пізнавальним для різних категорій читачів.

 

 

 

 

Микола Гриценко «Лови Love»

Відбірне про любов. Це десята ювілейна збірка поета, вона містить поетичні вірші про любов. Поет намагається продовжити лінію класичного любовного вірша, розпочату Дмитром Павличком у збірці «таємниця твого обличчя», перлини інтимної лірики. Поетичні лови любові Миколи Гриценка нагадують лови метелика. Такі ж захопливі і солодкі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Галина Швець-Касян. Яскрава зірка любові

Це не повість, не роман. Це книга пам'ять, написана на основі спогадів про реальне життя однокласників Берестівської школи, вчителів. Випускників 1964 року цієї школи «охрестили» 50 років тому «золотий легендарний клас», та і до нині вважають героями нашого часу, легендою села.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Іван Рішняк «Своєю стежкою іду» -

щира, правдива розповідь, в якій відображено характер, колорит, особливість доби, за якої довелося жити й працювати авторові. Іван Рішняк – голова Благодійного фонду ім. Петра Калнишевського, заслужений працівник сільського господарства України, депутат верховної Ради – наш земляк, народився на хуторі Лободовський Семенівської сільської ради. Книга містить спогади про малу батьківщину автора.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Героям Слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область т.3.

У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014 – 2017 роках. Це вже третє видання «Книги пам’яті».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"90 хвилин: про футбол Липоводолинщини"

Сезон 2017 року. Сама назва книги говорить про себе. 2017 рік був часом інтенсивної діяльності футбольного клубу «Альянс», розвитком футболу району. Про успіхи та досягнення, цікаві матчі, футбольні команди ведеться розмова в даному виданні, воно містить ряд фотографій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Розхристане літо»

«Розхристане літо» - дванадцята книга поетеси з міста Ромен Тетяни Лісненко. Перший розділ книги «У війни страшне лице» зібраний з поезій, роздумів і листів учасників АТО, волонтерів.

                                                                            «Вже на скроні лягла сивина,

                                                                             Пам'ять страхом в очах вироста

                                                                             Не АТО, а жахлива війна

                                                                             Патріотів цілує в уста»

Також автор пропонує читачеві свою неповторну лірику, яка озивається до світу тривожним голосом жайвора, плачем забутої скрипки та зітханням квітучої мальви.

                                                                             «…І знову в щирім вірші

                                                                                                                               Признаюсь, що світ цей люблю…»

 

 

 «Повернення в молодість»

В збірці Івана Корнющенка представлено ліричні та патріотичні вірші, а також сатирично-гумористичні твори написані майже п’ятдесят років тому. Деякі поетичні твори були створені в роки перебування в Липовій Долині:

                                                                            «Знов пливуть вечірні хороводи

                                                                             Й виснуть в кришталевій вишині

                                                                             А Хорол несе спокійні води

                                                                             І купа в них зіроньки ясні»

 

 

 

 

 

 «Гумористичний літопис»

Нова збірка Сумського поета-гумориста Григорія Єлишевича «Гумористичний літопис» - це своєрідний підсумок чотирьох десятиліть його творчого шляху. У своїх байках, гуморесках, мініатюрах автор з властивою йому дотепністю показує кумедні випадки з життя земляків, а гострим словом сатирика таврує бюрократизм, соціальну несправедливість, пристосуванство та інші суспільні вади, притаманні тому чи іншому періоду нашої історії на зламі тисячоліть.

 

 

 

 

 

 

 

 

    «Розкрилля» таку назву носить ювілейна, двадцять п’ята за рахунком книга сучасного українського письменника, літературного краєзнавця і фольклориста  Івана Корнющенка.  До неї автор включив написані ним останнім часом оповідання поетичні та публіцистичні твори, а також короткі переважно філософські роздуми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      В наше життя ввірвалося таке коротке, загрозливе, небезпечне, ніби постріл, слово – АТО. Книга пам’яті героїв АТО «Героям слава» поповнила книжковий фонд нашої бібліотеки. У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014-2016 роках. Сто сімнадцять есе про людей, у яких війна у різний спосіб забрала життя.​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Любисток» таку назву має збірка поезії Галини Мостової, що надійшла до краєзнавчого фонду Центральної районної бібліотеки ім..Л.Новиченка. Галина Мостова поетеса з села Берестівка.

                                                                         Ніде в світі краще немає,

                                                                         Як в Липовім краї моєму!

         Спільне поняття «любов» об’єднує сім розділів збірки. Прекрасне почуття любові – багатогранне. Воно поєднує в собі любов до Батьківщини, рідного села, природи, матері, дитини, пісні. Всим цим пронизані поетичні рядки. Є твори засуджують і теперішню безглузду війну, яка несе смерть і розруху в країні.

                                                                           За долю всіх, хто служить у АТО

                                                                           Я голову схилю перед Всевишнім,

                                                                              Аби почув з небес, аби узрі

                                                                              Дай Україні миру і затишшя.

 

 "У полум’ї свічі Подих сьогодення" – нова збірка віршів Валентини Мироненко. В ній – філософське осмислення життя, його радощів і печалей. В кожному рядку все, що відбу

вається

 зараз, сприймається нею з тривогою за рідний край, за нашу землю, за нашу Україну.

Молитва за Україну

Не відвернись від неї, Боже!

Вона цей розбрат переможе.

Вона ще може розцвісти,

В уста народу отверзти.

І ти їй, Господи, поможеш!

Не залишають байдужими і рядки інтимної лірики.

       Молюся за любов я голосом любові,

       Щасливою сльозою на вустах.

       Допоки в серці є невиспіваний птах,

       Молюся за любов голосом любові.

    Валентина Мироненко про свою нову творчу роботу так говорить: «Нова, четверта збірка віршів – велике бажання моєї душі, вдивляючись у минуле і сьогодення українців, виткане на кролевецьких рушниках і непростих життєвих дорогах, роздивитися майбутнє і показати його людям».

 

   Альбом «Сумщина в долях трьох геніїв» знайомить читачів з відомими й маловідомими сторінками життя П.І.Чайковського, А.П.Чехова та С.В.Рахманінова, показує роль Сумщини та її представників у їхній творчості.

   Автори альбому поставили перед собою завдання: показати, яку роль  відігравала Сумщина в житті відомих людей, переплетінні  їхніх доль, сформованих під впливом споріднених за духом слов’янських культур. Кожен із них заглянув у майбутнє і – в нас самих.

 

 

 

 

 

     Черговий випуск традиційного альманаху присвячений 30-річчю створення Сумської організації Національної спілки письменників України. На його сторінках надруковані нові твори спілчан – поезія, проза, переклади, публіцистика, гумор, краєзнавчі розвідки, які відображають сучасний літературний процес у слобожанському краї.

     Читачам цікаво буде познайомитися  з твороми прозаїків І.Корнющенка  «Його сонцесяйні вершини»  та Б. Ткаченка  «Поет, художник, етнограф, патріот», що містять розповіді про відомих людей Липоводолинщини  Л. М

.   Новиченка та Н. Х. Онацького. Альманах містить і нові поетичні твори нашої поетеси- землячки Т. Герасименко.

 

 

 

 

    «Над Хоролом та Грунню» таку назву носить новий краєзнавчий довідник, автора Н. Ралко. У довіднику представлені короткі відомості про відомих і не дуже митців, які народилися на Липоводолинщині або доля привела їх у цей неповторний край, де проявилися їхні здібності, розкрилися таланти. Липоводолинщина стала одним із найважливіших джерел літературного та мистецького життя Сумщини, у різних куточках і за межами якої сьогодні працюють такі письменники, як Корнющенко І. П., Рубан К.П., Герасименко Т. М., Близнюк А. М., Наумко Ф.І., Гайдіна Ю. В. та інші.

   Крім краєзнавців, довідник стане у пригоді вчителям географії, української та зарубіжної літератури.

   ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА КНИГИ (переглянути)

 

 

    Закоханим у поетичні рядки буде цікаво познайомитися з новими збірками Т. С. Лісненко- письменниці, уродженки села Лучка. Серед них: «Гойдають соняшники небо», «  І вишита душі моєї лиштва», « Золоті мальви»,  « І долі в слові поєднались», «Кобзареве слово невмируще», « Дикий мед». Кожен рядок її неперевершених поезій- це згусток палкої любові до рідного краю та його історії, до мальовничої природи й до людей, що оточують її і безмежна любов до України.

   Для любителів слова і пера, шанувальників поезії Т. Лісненко- ці книги.

 

 

 

 

     Нещодавно фонд краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки імен. Л. Новиченка поповнився новою книгою «Перлини Сумщини».

   Ілюстроване видання презентує Сумську область, як невід’ємну складову літописної та сучасної України. Сумщина - край видатних людей, історичних подій, чудових краєвидів, збережених архітектурних та природних пам’яток, творчих і спортивних досягнень. Подорожуючи мальовничим краєм, ви пройдете історичними, краєзнавчими, героїчними, культурно-мистецькими стежками, познайомитися з економічними та духовним багатствами.

    Видання розраховане на всіх, хто вивчає та збирається відвідати Сумську область.

 

    «Ми колядниці» - таку назву має книга авторів Ф. Наумка та С. Одинця. Про зміст книги говорить її назва. Це розповідь про жителів Колядинця та населених пунктів Колядинецької сільської ради. Про мешканців та про саме село розповідають як самі автори книги, так і кореспонденти районної газети та самі колядниці. Значне місце в книзі відведено Колядинецькій школі, в якій в різні роки навчалось багато учнів з Беєва, Московського, Костянів, Греків, Аршуків та інших сіл до відкриття в цих селах середніх шкіл. Ці учні також пам’ятають і згадують Колядинець, вчителів, колядинецьких однокласників. Це часточка їхнього життя, спогадів і деякою мірою вони теж колядинці.

    В книзі розміщено досить багато фотографій, цих живих свідків історії.

 

 

Читати далі....

 

Пошук
Корисні сайти
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Вхід на сайт
Copyright MyCorp © 2021
uCoz