Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка Вівторок, 02.03.2021, 00:50
Меню сайту:
Ми на інших сайтах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рейтинг@Mail.ru

Історія Липоводолинської центральної районної бібліотеки починає свій відлік з 1922 року, коли в смт. Липова Долина почали діяти хата-читальня і бібліотека з книжковим фондом 2740 примірників.

         Напередодні Великої Вітчизняної війни у селищі діяли дві бібліотеки, книжковий фонд яких становив 3 тис. примірників. У побут і культуру жителів увійшли кіно, радіо, газети і журнали. У 1950 році діяли дві бібліотеки (доросла і дитяча) з книжковим фондом 7200 примірників. Районна бібліотека для дорослих була розміщена у зовсім невеличких двох кімнатах будинку культури. Працювали в ній два бібліотекарі без спеціальної освіти: Колісник Ф. і Шапран М. Книг у бібліотеці було мало і всі вони були старі і зношені. Коли будували нову школу, будинок культури був знесений і бібліотеку перенесено у дві кімнати жилого будинку по вул. Леніна. Завідуючою там працювала Берест Євдокія, згодом Мельник Світлана Яківна. Бібліотекарями – Силенко Марія, Коваль Валентина, Хекало Марія. Приміщення було тісне, не пристосоване. Але нових книг до бібліотеки у той час надходило багато. Комплектував бібліотеку Сумський бібколектор та за рахунок місцевого бюджету. Так було до 1963 року.

        З 1963 по 1968 рік у бібліотечній роботі почався спад. Кошти на комплектування бібліотечного фонду було різко зменшено, а невеликі сільські бібліотеки, такі як Калінінська, Побиванська, Галаївецька, Хоменківська зовсім позакривали. І так було 5 років. Однак за цей період був збудований новий будинок культури, куди перейшла і районна бібліотека для дорослих. Нове приміщення було вже більш пристосоване для бібліотечної роботи. У 1965 році фонд бібліотеки налічував близько 20 тисяч примірників різних книг. Серед них – 7 тисяч примірників сільськогосподарської літератури. Районна бібліотека нараховувала 1780 читачів. Майже половина з них – це трударі поля, механізатори, полеводи, спеціалісти сільського господарства.

       З 1968 року починається період розквіту бібліотечної системи. Відновлено хорошу комплектацію книжкового фонду. Відкрито всі раніше закриті маленькі бібліотеки. Бібліотечним обслуговуванням була охоплена кожна сім’я. На всіх фермах , тракторних бригадах, віддалених хуторах були створені бібліотечні пункти.

       У 1981 році була створена районна централізована бібліотечна система. Першим директором Липоводолинської централізованої бібліотечної системи була призначена Білодід Раїса Миколаївна, згодом Сліпченко Ольга Павлівна. Робота з переходом на нову систему обслуговування значно покращилася, в бібліотеці організовувалися нові відділи: методико-бібліографічний, організації та використання єдиного фонду, відділ комплектування і обробки літератури. Значно розширився штат працівників.

        У 1994 році бібліотека отримала окреме, зручне, двоповерхове приміщення, де розмістились центральна районна бібліотека для дорослих і районна дитяча бібліотека.

       В 1997 році Постановою Кабінету Міністрів України центральній районній бібліотеці присвоєно ім’я Л.М.Новиченка – відомого критика і літературознавця, уродженця с. Русанівка Липоводолинського району.

        На сьогоднішній день фонд центральної районної бібліотеки нараховує 25343 екземплярів книг, користувачами яких є 2638 читачів.

 

Пошук
Корисні сайти
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Вхід на сайт
Copyright MyCorp © 2021
uCoz