Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка П`ятниця, 26.04.2024, 22:41

Головна » 2020 » Грудень » 4 » ЧАРІВНИЙ СВІТ КАТЕРИНИ БІЛОКУР
ЧАРІВНИЙ СВІТ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

«Вона мовби розповідала світові, який талановитий її народ, як глибоко розвинуте в ньому естетичне почуття, яка сприятлива його душа до всього прекрасного на світі… До кінця її днів малярство, мистецтво залишалося для з епітетом «святе». Проста українська жінка усвідомила його як своє покликання високе».

Олесь Гончар

7 грудня відзначається 120-річчя з дня народження видатної української художниці КАТЕРИНИ БІЛОКУР (1900-1961).

Феномен Катерини Білокур – унікальне явище в образотворчому мистецтві. Неосвічена селянка, самотужки, без будь-якої допомоги сягнула вершин світової образотворчості, полонила своїм талантом найприскіпливіших критиків, зачарувала  магічною силою своїх творінь…

Білокур є основоположником декоративного живописного натюрморту в українському народному мистецтві. Із кінця 1930-х років стає учасницею обласних, республіканських, союзних та зарубіжних художніх виставок.

Сюжетами її творів є квіти, різноманітні плоди садів та городів, поля із золотим колоссям. Твори Білокур народні за змістом, художнім трактуванням; своєрідні та яскраві за своєю формою, композицією і колоритом; вони сповнені щирості,  романтики, народної поезії.

Картини художниці експонуються в музеях України: в музеї-садибі К. Білокур у рідному селі Богданівка, Яготинській картинній галереї, Державному музеї українського народного декоративного мистецтва, Полтавському художньому музеї та інших. Катерині Білокур встановлені пам’ятники  на рідній землі: на могилі художниці в центрі села Богданівка; біля хати-музею, біля картинної галереї в Яготині.

Творчість художниці належить до найкращих надбань української культури ХХ сторіччя, вона стала предметом  вивчення й дослідження мистецтвознавців.

Вона звідала таїну творчості і досягла своєї мети – на мистецькому небосхилі запалала її немеркнуча зірка, що вічно світитиме людям.

В читальному залі Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка діє книжково-ілюстративна виставка «Так малює душа» присвячена творчості Катерини Білокур, де презентовано книги, періодичні видання, репродукції робіт художниці.

Переглядів: 157 | Додав: Наташа | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2020  »