Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка Вівторок, 23.04.2024, 21:06

Головна » 2020 » Травень » 4 » ВІЙНА. ПЕРЕМОГА. ПАМ’ЯТЬ. АВРАМЕНКО ПЕТРО МИКИТОВИЧ
ВІЙНА. ПЕРЕМОГА. ПАМ’ЯТЬ. АВРАМЕНКО ПЕТРО МИКИТОВИЧ

Друга світова війна 1939 - 1945 років стала найбільшою трагедією людства у XX столітті.
Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць. Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж усієї війни. Україна дала Червоній Армії 7 командуючих фронтами і арміями, 200 генералів, понад 6 млн. солдатів, сержантів і офіцерів.
       За героїчні вчинки та подвиги в роки війни понад 11,5 тисячі воїнів отримали звання Героя Радянського Союзу. Серед них були і вихідці з нашого Липоводолинського краю.
      Публічна бібліотека ім. Леоніда Новиченка з філіями долучаються до обласної культурно-просвітницької акції "Війна. Перемога. Пам'ять" і розпочинаємо знайомство з цими героями.

АВРАМЕНКО ПЕТРО МИКИТОВИЧ
         (15.07.1915 - 5.01.2003)
      Командир 3-го мотострілецького батальйону 45-ї механізованої бригади 5-го Дніпровського механізованого корпусу 6-ї танкової армії 2-го Українського фронту, гвардії майор.
    Народився 15 липня 1915 року в селі Підставки. Закінчив 7 класів Подільківської середньої школи, Маловисторопський сільськогосподарський технікум. Працював дільничним агрономом у Липоводолинській МТС.
Учасник війни з 1941 року. Бойове хрещення отримав в боях за місто Первомайськ Миколаївської області, коли був політруком батареї винищувально-протитанкового артилерійського дивізіону. Був Петро Микитович і командиром батальйону, заступником командира бригади. Воював на західному, Південно-Західному, 2-му Українському, Забайкальському фронтах. Був поранений і контужений.
    Особливо відзначився капітан Авраменко в кінці 1942 року, коли командував розвідувальним батальйоном 23-го танкового корпусу. Його підрозділ разом з передовими частинами корпусу, пройшовши тилом противника майже 140 км, вийшов до станції Тацинської і захопив аеродром, на якому знаходилося понад триста ворожих літаків. Так же успішно він, ставши командиром мотострілецького батальйону, діяв по знешкодженню гітлерівського угрупування в районі міста Корсунь-Шевченківський. Саме його підрозділи на танковій броні першими увірвалися в місто Могилів-Подільський.
Далі були захоплення переправи через Дніпро й відома Яссо-Кишинівська операція.
     31 серпня 1944 року мотострілецький батальйон під командуванням Авраменка разом з іншими частинами й з'єднаннями вступив у столицю Румунії - місто Бухарест. Воював на території Угорщини, Чехословаччини, визволяв місто Прагу.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за успішне виконання завдань командування, вміле керівництво батальйоном, особисту мужність і відвагу, проявлені в боях у період Яссо-Кишинівської операції, гвардії майору Авраменку Петру Микитовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка" (№4777).
Після війни П.М.Авраменко продовжував службу в Радянській Армії. У 1956 році закінчив вищу офіцерську школу. З 1975 року полковник Авраменко П.М. - у відставці.
     Помер Петро Микитович 5 січня 2003 року на 88-у році життя. Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1-го ступеня, трьома орденами Червоної Зірки, медалями.

Переглядів: 186 | Додав: Наташа | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2020  »